Wiadomości
fot. pixabay.com/Linus Schutz

środa,

03 czerwca 2020

11:21

Do sanatorium tylko po teście na koronawirusa. Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają działalność

Od 15 czerwca działalność wznawiają sanatoria. Leczenie uzdrowiskowe w ramach NFZ będzie się jednak odbywało pod warunkiem, że pacjent wykona test na obecność koronawirusa. Będzie go można zrobić w punktach drive-thru, a zapłaci za nie Narodowy Fundusz Zdrowia - mówi Mariusz Szymański, rzecznik pomorskiego Funduszu.
Testy na Covid19 będzie można wykonać nie wcześniej, niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu. Wynik i potwierdzenie pobytu przekazywać będą telefonicznie pracownicy uzdrowisk. - Dopiero po takiej weryfikacji będzie można rozpocząć pobyt - dodaje Mariusz Szymański.

Każdy kuracjusz otrzyma z NFZ list z informacją, gdzie i w jakich godzinach może wykonać test. Fundusz informuje, że do sanatoriów po 15 czerwca będą mogły wyjechać osoby mające bieżące skierowania. Bez kolejki pojadą też te, którym z powodu pandemii przepadły terminy, albo musiały skrócić pobyt a ich turnus trwał mniej niż 15 dni.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach NFZ, dostępna jest też bezpłatna Telefoniczna Informacja Pacjenta - 800 190 590.

Joanna Matuszewska