Wiadomości
(fot. Pixabay)

wtorek,

02 czerwca 2020

19:35

Rekordowa liczba deklaracji PIT złożonych przez internet. "Rozliczanie podatków zajmuje mniej czasu i jest prostsze"

Ministerstwo finansów poinformowało, że w tym roku do fiskusa wpłynęła rekordowa liczba deklaracji podatkowych złożonych elektronicznie. Było ich ok. 18,3 miliona. Termin na rozliczenie się z zapłaconego w ubiegłym roku podatku minął w nocy z 1 na 2 czerwca.


– Liczby mówią same za siebie. Co roku widzimy rosnące zainteresowanie elektronicznymi rozliczeniami PIT i kolejnymi e-usługami resortu finansów, takimi jak Twój e-PIT. Tegoroczny rekord deklaracji złożonych elektronicznie to dla nas sygnał, że idziemy w dobrym kierunku – przygotowywane przez nas narzędzia do rozliczeń sprawdzają się w praktyce. Dzięki nim rozliczanie podatków zajmuje mniej czasu i jest prostsze – powiedział minister finansów Tadeusz Kościński.

DUŻE POWODZENIE USŁUGI TWÓJ E-PIT

Łącznie Polacy złożyli w tym roku blisko 21 milionów PIT-ów, w tym ok. 18.3 miliona w formie elektronicznej. Ok. 8,7 miliona deklaracji, czyli niemal połowa wszystkich elektronicznych rozliczeń, wpłynęła poprzez usługę Twój e-PIT.

PODATKI SĄ NIEZBĘDNE DLA FUNKCJONOWANIA PAŃSTWA

Szef resortu finansów podkreślił, że płacone podatki umożliwiają funkcjonowanie państwa. Pieniądze pozwalają miedzy innymi na finansowanie szkół, infrastruktury, wsparcie polityki zdrowotnej, a także społecznej, na przykład poprzez program 500 Plus.

 

IAR/MF/am