Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk)

wtorek,

02 czerwca 2020

17:18

Termin wyborów prezydenckich, rywalizacja głównych kandydatów oraz inwestycje w portach [ŚRODA W RADIU GDAŃSK]

W audycji "Gość Dnia Radia Gdańsk" o godz. 8:30 Olga Zielińska porozmawia z posłem Prawa i Sprawiedliwości Kazimierzem Smolińskim. Czy jest konsensus rządu z opozycją w sprawie terminu i sposobu przeprowadzenia wyborów prezydenckich? Czy Rafał Trzaskowski jest poważnym rywalem Andrzeja Dudy i co zyskała opozycja, składając w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego? M.in. na te pytania poszukamy odpowiedzi.


Chwilę po godz. 9 zapraszamy na "Komentarze Radia Gdańsk". Andrzej Urbański rozmawiać będzie z Lechem Makowieckim, poetą, kompozytorem, scenarzystą i felietonistą oraz Edytą Gronowską, edukatorem, członkiem zarządu Towarzystwa Edukacyjnego "Lokomotywa". Tematem dyskusji będzie głosowanie nad poprawkami Senatu w Sejmie, ale też wyborcze kłamstwa i obłuda. Porozmawiamy o atakach Rafała Trzaskowskiego na rodzinę i Kościół oraz próbie wprowadzenia struktury społecznej opartej na "multi-kulti". Podsumujemy także walkę z pandemią od strony rządu.


O godzinie 9:30 audycja "Ludzie i Pieniądze". Gośćmi Artura Kiełbasińskiego będą Adam Żołnowski, wiceprezes DCT oraz Wioletta Kakowska-Mehring z portalu trojmiasto.pl. Porozmawiamy głównie o inwestycjach w portach, ale też o kłopotach w ruchu kontenerowym na całym świecie.  

O godz. 13:35 zapraszamy na kolejną pozycję w "Lekturach na ucho". W ósmym odcinku interpretować będziemy "Kartotekę" Tadeusza Różewicza. 


Tradycyjnie godzina 14:30 oznacza na naszej antenie "Wiadomości Regionalne". W środowym wydaniu skupimy się na informacjach ze Słupska.
"Kalejdoskopu Radia Gdańsk" będzie można posłuchać o godz. 18:30. W programie będziemy poruszać najważniejsze tematy, które związane są z bieżącą sytuacją na świecie. Audycję poprowadzi Tomasz Klinger. 
Wśród tematów "Kulturalnego Tygla" o godz. 22:35 opowiemy o tym, że Instytut Kultury Miejskiej otwiera 3 czerwca wystawę online Gdańsk 2020. Zaprezentowanych zostanie 50 prac z ponad 400 zgłoszonych. To komentarz gdańskich twórców na sytuację, w jakiej przyszło im żyć przez ostatnie miesiące. To także forma wsparcia ich w sytuacji, gdy zostali odcięci od i tak nie zawsze stałych, dochodów. W materiale opowiedzą: koordynatorka projektu Natalia Cyrzan oraz artyści: Anna Witkowska, Jacek Kornacki, Olo Walicki, Maciej Sadowski i Dawid Lipka. Audycję prowadzić będzie Marzena Bakowska.

 

_