Wiadomości
Wojewoda pomorski Dariusz Drelich podczas wizytacji budowy w gminie Cedry Wielkie. (Fot. PUW Gdańsk)

wtorek,

02 czerwca 2020

14:16

Kolejne miliony złotych na drogi w gminie Cedry Wielkie. Są też pieniądze na program "Senior+".

Gmina Cedry Wielkie otrzyma z Funduszu Dróg Gminnych 3 miliony złotych na realizacje inwestycji drogowych. Wójt Janusz Goliński podpisał dwie umowy z wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem.

Dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowane zostaną ulice Unisława i Wschodnia w Trutnowach Drugich, ulica Serowa w Leszkowych oraz drogi w Długim Polu Pierwszym oraz Długim Polu. Koszt łączny tych inwestycji to prawie 6 milionów złotych. Dodatkowo Gmina Cedry Wielkie otrzyma również dofinansowanie w ramach programu „Senior +”. Utworzony i wyposażony zostanie klub dla seniorów w Cedrach Wielkich.

- Cieszy, że gmina tak sprawnie, dzięki dotacjom z FDS, realizuje inwestycje drogowe i infrastrukturalne. Miałem dziś także okazję obejrzeć halę sportową, która powstała dzięki wsparciu z budżetu państwa. To widoczny przykład doskonałego inwestowania w rozwój młodzieży – powiedział wojewoda.

Dariusz Drelich wizytował ponadto dwie inwestycje drogowe. Na przebudowę ul. Ogrodowej i Leśnej w Cedrach Wielkich przekazano gminie ponad 2,5 miliona złotych rządowego wsparcia.

Maciej Naskręt