Wiadomości
260 ton kompostu 350 mieszkańcom bezpłatnie dowieźli pracownicy Zakładu Usług Komunalnych (Fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski

wtorek,

02 czerwca 2020

13:31

1700 ton w miesiąc. Zakład Utylizacyjny podsumował akcję sprzedaży kompostu za złotówkę. "Przeszła nasze oczekiwania"

Czarne złoto ogrodników dla 700 mieszkańców Gdańska. Urzędnicy podsumowali majową akcję sprzedaży kompostu za symboliczną złotówkę.

Jak mówi Michał Dzioba z Zakładu Utylizacyjnego, magazyny opuściło w zeszłym miesiącu 1700 ton naturalnego polepszacza do gleby.

- Akcja przeszła nasze oczekiwania i w połowie dnia zorientowaliśmy się, że już mamy pełen portfel do wykorzystania z usługą darmowego dowozu. Potem mieszkańcy czując, że ten produkt jest dobry, odbierali go również samodzielnie - mówi Michał Dzioba.

BEZPŁATNY DOWÓZ

260 ton kompostu 350 mieszkańcom bezpłatnie dowieźli pracownicy Zakładu Usług Komunalnych. Dotąd głównymi odbiorcami byli przedsiębiorcy. - Udało nam się dotrzeć do indywidualnych mieszkańców - cieszą się urzędnicy.

Naturalny kompost w Szadółkach produkowany jest od 9 lat. Rynkowa cena jednej jego tony to około 30 złotych. Produkowany jest także w otwartej niedawno instalacji. Z 40 tysięcy ton odpadów zielonych rocznie powstaje go 16 tysięcy ton.

 

Sebastian Kwiatkowski/ako