Wiadomości
(Fot. Grzegorz Armatowski/tko)

wtorek,

02 czerwca 2020

10:37

Miał laserem oślepić policjantów i narazić ich na trwałe uszkodzenie zdrowia. Grozi mu do 10 lat więzienia

Przed sądem stanie 23-latek z Tczewa, który wiązką lasera miał oślepić policjantów. Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie zdarzenia, do którego doszło w Nowy Rok. Akt oskarżenia trafił do miejscowego sądu.
Oskarżony usłyszał zarzuty czynnej napaści na dwóch policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którym był laser. Odpowie także za spowodowanie obrażeń ich ciała oraz narażenie ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

BYLI NARAŻENI NA TRWAŁE USZKODZENIE WZROKU

- W wyniku działania lasera funkcjonariusze doznali bowiem urazu obu gałek ocznych z podrażnieniem spojówek. Uraz ten spowodował naruszenie narządu wzroku na czas powyżej 7 dni. Przy czym, jak wynika z opinii sądowo-lekarskiej, obaj  pokrzywdzeni  byli  narażeni na  ciężkie uszkodzenie ciała w postaci trwałego uszkodzenia wzroku - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

- W toku złożonych  wyjaśnień podejrzany potwierdził,  że  świecił  laserem. Zaprzeczył natomiast, aby kierował go w oczy Policjantów - dodała prokurator Wawryniuk

Śledczy ustalili, że strumień lasera został skierowany z bloku, z wysokości czwartego piętra. 23-latek został zatrzymany tego samego dnia - policja znalazła również laser, którym oślepił funkcjonariuszy. Oskarżonemu grozi 10 lat więzienia.

Grzegorz Armatowski/tko