Wiadomości
Budowa przekopu Mierzei Wiślanej (fot. NDI)

poniedziałek,

01 czerwca 2020

20:08

Radni PiS w obronie gdańskich firm, pracujących przy przekopie Mierzei Wiślanej. O ich przyszłość pytają prezydent Dulkiewicz

Gdańscy radni PiS pytają władze miasta o stanowisko w sprawie przekopu przez Mierzeję Wiślaną. W swojej interpelacji Andrzej Skiba i Przemysław Majewski zadają pytanie, czy prezydent Gdańska popiera stanowisko Rafała Trzaskowskiego. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta chce wstrzymania budowy przekopu, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze proponuje przeznaczyć na premie dla lekarzy i pielęgniarek. 

- Tu chodzi o przyszłość firm - mówi Przemysław Majewski, radny klubu PiS. - Prezydent Dulkiewicz wspiera politycznie Rafała Trzaskowskiego, który ma być zastępczym kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Polski. Niestety, jego zapowiedzi z 27 maja o zawieszeniu inwestycji mogą okazać się katastrofalne dla kilkunastu gdańskich firm, które są podwykonawcami na placu budowy - mówi Majewski.


Warto przypomnieć, sam prezydent Warszawy, wraz z kilkoma pomorskimi posłami, głosował za ustawą dot. budowy przeprawy wodnej na Zalew Wiślany.

- Dlatego jako radni domagamy się odpowiedzi od władz miasta o stosunek do inwestycji czy plan awaryjny, w przypadku gdy lokalne firmy stracą kontrakty w związku z zaprzestaniem prac - podkreśla Andrzej Skiba, radny PiS.

14 DNI NA ODPOWIEDŹ

Na odniesienie się do interpelacji radnych Prawa i Sprawiedliwości, prezydent Aleksandra Dulkiewicz ma 14 dni od momentu jej złożenia.

Radni Prawa i Sprawiedliwości skomentowali także zachowanie działaczy KOD-u, którzy zakłócali briefing prasowy Kacpra Płażyńskiego. Wśród nich był radny PO Łukasz Bejm i jego brat Bartosz Bejm, usiłujący zaistnieć w polityce.

Maciej Naskręt