Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

poniedziałek,

01 czerwca 2020

12:33

Dzień Dziecka z Radiem Gdańsk. Posłuchaj opowieści o strachu, odwadze, a także podwodnym świecie i morskich stworzeniach

Dzień Dziecka na naszej antenie był szczególny. Znany z programu "Książki, które pomagają żyć" duet - Iwona Demska i dr Elżbieta Zubrzycka - przygotował coś specjalnego. Obie panie postanowiły wrócić do dzieciństwa i na podstawie napisanej przez Elżbietę Zubrzycką serii książek o Filipie Zajączku powstały trzy mini historie o perypetiach zająca, jego leśnej rodziny i przyjaciół.

W pierwszej części przygód Zajączka Filipa dowiedzieliśmy się, dlaczego w życiu warto dobrze się bawić. Nasz bohater spotkał na łące znajomą łabędzice, po czym zorganizowali wspólne wyścigi. Jak im poszło i dlaczego ich rodzice z dumą spoglądali na ich wybryki? Jaka wartość płynie z dobrej zabawy?


Druga opowieść o Zajączku Filipie i jego przyjaciołach to lekcja odwagi. Czy chojrak jest odważny? Na czym polega gra w "ja jestem" i dlaczego wyśmiewanie znajomych nie przynosi nigdy nic dobrego? No i jak gra w "ja jestem" się skończyła?


Czy strach naprawdę ma wielkie oczy i co to tak naprawdę znaczy? Odpowiedzi na to pytanie można było odsłuchać w trzeciej i ostatniej już części opowieści o Zajączku Filipie. Tym razem dowiedzieliśmy się, że każdy w lesie czegoś się boi...
SPECJALNE SŁUCHOWISKO DLA NAJMŁODSZYCH

Na naszej antenie pojawiło się także słuchowisko z okazji Dnia Dziecka - "Ślady na piasku" Wojciecha Fułka. Jest to opowieść o małym chłopcu o imieniu Onio, który niewiele jeszcze wie o otaczającym go świecie. Spacerując z dziadkiem po bałtyckiej plaży dostrzega, że z morzem źle się dzieje. Dziadek opowiada mu o dawnych czasach, kiedy rybaczył na Bałtyku, o żyjących w morzu stworzeniach, tych prawdziwych i legendarnych.... Obaj czują, że to świat, który może teraz zniknąć na zawsze i to z naszej winy.

Czy katastrofa może być piękna?
Warto też zapoznać się z audycją >>>"Dzień Dziecka w Tak gramy"<<<, w której na godzinę naszą antenę przejęły właśnie utalentowane muzycznie dzieci. 

 

RG