Wiadomości
W ciągu dnia SKM uruchamia 170 pociągów. Przed epidemią było ich 300 (Fot. wikipedia/Artur Andrzej)

poniedziałek,

01 czerwca 2020

13:13

Więcej miejsc dla pasażerów w pociągach SKM. Zmiany wprowadzili także przewoźnicy autobusowi w Trójmieście

Od poniedziałku połowa miejsc w pociągach SKM będzie dostępna dla podróżnych. To efekt nowych norm dotyczących ograniczeń epidemicznych.

Przepisy przewidują, że w komunikacji miejskiej zajęte mogą być wszystkie miejsca siedzące lub połowa wszystkich dostępnych miejsc.

- Zdecydowaliśmy się na ten drugi wariant - mówi Tomasz Złotoś, rzecznik SKM Trójmiasto. - Od dziś w pociągach SKM dopuszczalny limit to połowa wszystkich miejsc siedzących i stojących. Warto dodać, że należy zajmować co drugie miejsce siedzące i zakrywać usta i nos - mówi rzecznik.

Od 18 maja w komunikacji miejskiej zajęte mogło być 30% miejsc. Wcześniej tylko połowa siedzących. W praktyce w najczęściej spotykanym podwójnym składzie N57 AKM pomieści się 550, a nie jak dotąd około 300 pasażerów.

KOMUNIKACJA MIEJSKA W TRÓJMIEŚCIE

W ciągu dnia SKM uruchamia 170 pociągów. Przed epidemią było ich 300. Liczba pasażerów w stosunku do szczytu epidemii wzrosła dwukrotnie, ale wciąż jest o 70% mniejsza niż przed restrykcjami. Wtedy było ich 115 tysięcy dziennie.

Zmiany wprowadzili także przewoźnicy autobusowi w Trójmieście. Jak informuje ZKM Gdynia, przeciętnie z przegubowego pojazdu będzie mogło skorzystać ok. 73 pasażerów, a ze standardowego ok. 43.

W tych miastach od poniedziałku bilety można już kupić u kierowcy.
 
Sebastian Kwiatkowski/ako/tko