Wiadomości
(fot. Wikimedia Commons/Ministerstwo Edukacji)

poniedziałek,

01 czerwca 2020

12:44

Minister edukacji narodowej: przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapowiedział, ze do 26 czerwca kształcenie w szkołach odbywać się będzie na odległość. Wciąż jest jednak możliwość odbywania konsultacji. 

Minister wskazał, że podczas przeprowadzania egzaminów (od 8 czerwca matury, od 16 czerwca egzamin ósmoklasisty) będą dni wolne od zajęć dydaktycznych.

- W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co sprawia, że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku - zaznaczył minister Piontkowski.

Zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone 12 marca. Od 25 marca wprowadzono obowiązek prowadzenia kształcenia na odległość. Częściowo wznowiono działalność niektórych placówek, m.in. przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, zajęcia w klasach 1-3 w szkołach podstawowych. 
 

PAP