Wiadomości
Słupki przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni zyskały kolorowe przebrania (fot. Aleksandra Bańkowska)

poniedziałek,

01 czerwca 2020

12:12

Pająk, Yoda, Harry Potter i wiele innych. Gdyńskie słupki uliczne zyskały nowy wygląd z okazji Dnia Dziecka

Są przebrane za koty, króliki, superbohaterów czy stworzenia morskie. Słupki przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni zyskały nowe szaty. Stało się tak z okazji Dnia Dziecka. Wszystko po to, by wywołać uśmiech u najmłodszych.

- Pomysł na ozdobienie słupka na kolorowo, czyli przybranie mu jakiejś postaci, sprawi, że miasto na ten jeden dzień może naprawdę się zmienić i być ogromną atrakcją. Ten spacer po Śródmieściu Gdyni może być fantastyczną zabawą - opowiada Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej w Urzędzie Miasta Gdyni. 


W AKCJĘ ZAANGAŻOWALI SIĘ MIESZKAŃCY GDYNI

Słupki oddzielające jezdnię od chodnika przebrały gdyńskie rodziny.

- My zrobimy Spongeboba z kartonu. Pomalujemy go na żółto, biało i brązowo. Z klapy zamykającej karton wywijamy spodenki, a nogi i ręce robimy z rurek od ręczników papierowych - opisuje Aleksandra Bańkowska, pomysłodawczyni akcji, artystka działająca w Stowarzyszeniu Halo Kultura.

 

Slupki-Gdynia2

Przystrojeniem słupków zajęły się gdyńskie rodziny (fot. Aleksandra Bańkowska)

 

PRZEBRANE SŁUPKI POD OKIEM STRAŻY MIEJSKIEJ

W gdyńską akcję "Ubierz słupka" włączyli się także strażnicy miejscy. Przez cały Dzień Dziecka pilnują, aby przebrania zostały na swoich miejscach. A najwięcej kolorowych słupków powstało w okolicy Placu Kaszubskiego.

 

Magdalena Manasterska/am