Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

poniedziałek,

01 czerwca 2020

09:12

Mieli wprowadzić do obrotu anaboliki warte 800 tys. złotych. To nie jedyny zarzut wobec dwóch mężczyzn z Mazowsza

Kolejne dwie osoby zatrzymane za handel sterydami i anabolikami. To mieszkańcy województwa mazowieckiego. Na ich trop wpadli policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. To kolejne zatrzymania w tej sprawie. W sumie podobne zarzuty ma już 21 osób.

Prokuratura Regionalna w Gdańsku zarzuciła dwóm podejrzanym wprowadzenie do obrotu środków stymulujących, dopingujących, anabolicznych i innych mających wpływ na przyrost masy mięśniowej lub zwiększenie wydolności organizmu o łącznej wartości 800 tysięcy złotych, podrobienia kilkuset dokumentów oraz prania pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży tych środków. Grozi za to 12 lat więzienia.

Podczas przeszukania u jednego z zatrzymanych ujawniono magazyn z lekami. Było tam kilka tysięcy opakowań sterydów. Proceder odbywał się pod pretekstem sprzedaży kosmetyków i zabawek.

- W sprawie ujawniono także trzy magazyny ze znacznymi ilościami środków anabolicznych oraz dokonano blokady środków pieniężnych na rachunkach przestępców - informuje Marzena Muklewicz z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. 

 

Grzegorz Armatowski