Wiadomości
Policjanci pobrali od kobiety krew w celu sprawdzenia, czy w chwili wypadku nie była pod wpływem alkoholu i środków odurzających (Fot. Pixabay/Andrzej Rembowski)

niedziela,

31 maja 2020

20:04

Pięć osób rannych w wypadku w Rokicinie. Kolizję spowodowała kobieta, uciekająca przed policją

Pięć osób zostało rannych w zderzeniu trzech aut osobowych, do którego doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Rokicino (Pomorskie) między Chojnicami a Starogardem Gd. Wypadek spowodowała kobieta uciekająca przed kontrolą drogową. Trasa jest zablokowana, kierowcy korzystają z objazdów drogami lokalnymi.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Starogardzie Gdańskiem asp. sztab. Marcin Kunka poinformował, że jedna z osób rannych została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że najpierw kobieta kierująca hondą najechała na tył auta jadącego w tym samym kierunku, a następnie zderzyła się z samochodem jadącym z naprzeciwka. Wcześniej policjanci z drogówki zauważyli, że kobieta ta na skrzyżowaniu wyprzedza inne auta i chcieli ją zatrzymać do kontroli i ukarać mandatem. Kierująca samochodem nie reagowała jednak na sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie i uciekając spowodowała ten wypadek - wyjaśnił Kunka.

BEZ UPRAWNIEŃ

Kobieta nie miała uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci pobrali od niej krew w celu sprawdzenia, czy w chwili wypadku nie była pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

 

PAP/ako