Wiadomości
Radio Gdańsk - słuchaj od rana (Fot. Radio Gdańsk)

czwartek,

28 maja 2020

16:58

Sondaż wyborczy, organizacja Jarmarku św. Dominika i koncert Tomka Makowieckiego [PIĄTEK W RADIU GDAŃSK]

Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie Marcin Palade, socjolog, ekspert od sondaży wyborczych. Punktualnie o 8:30 Jarosław Popek porozmawia z nim na temat sondażu wyborczego, terminu wyborów i jakości kampanii wyborczej.


W te wakacje w Gdańsku odbędzie się Jarmark św. Dominika. Będzie to 760. edycja imprezy i miasto nie chce przerywać tradycji, mimo pandemii. Pojawiły się wątpliwości i pytania o to, jak zapewnić bezpieczeństwo. O tym właśnie dyskutować będą radni - Beata Dunajewska, przewodnicząca klubu Wszystko dla Gdańska oraz Kazimierz Koralewski, przewodniczący klubu PiS. Początek Samorządowego piątku kilka minut po godzinie 9:00. Zaprasza Joanna Stankiewicz.


A chwilę po godzinie 9:30 w audycji Ludzie i Pieniądze gośćmi Iwony Wysockiej będą Jacek Rybicki, publicysta i Artur Kiełbasiński, Radio Gdańsk. Nissan zamyka fabrykę w Europie, a z Polski wycofuje się sieć odzieżowa. Zastanowimy się, kto będzie kolejny i jak zatrzymać inwestorów. Wrócimy także do tematu pracy zdalnej, czyli sytuacji, kiedy obowiązki zawodowe mieszają się z życiem prywatnym, a pracodawca zleca zadania poza "normalnymi" godzinami. Jak dobrze zorganizować współpracę przy pracy zdalnej? Spróbujemy znaleźć na to odpowiedź.

 

11:05 to standardowo, jak co piątek, Studio polityka. Nasi goście, Andrzej Ługin z Gdańsk Strefa Prestiżu oraz Andrzej Potocki - tygodnik "Sieci", portal wpolityce.pl, porozmawiają z Jarosławem Popkiem i Piotrem Kubiakiem o nadchodzących wyborach prezydenckich.Po godzinie 12:15 Tomasz Galiński porozmawia z Tomkiem Makowieckim, który po 19:30 będzie gwiazdą kolejnego piątkowego "Mini Koncertu Radia Gdańsk".W audycji Gotuj się na weekend będziemy przygotowywać się do Dnia Dziecka. Naszą radiową kuchnię opanują właśnie najmłodsi. Nie zabraknie pysznych przepisów. Nad wesołą gromadką postara się zapanować Ewelina Potocka. Startujemy chwilę po 13:20.


Wiadomości regionalne punktualnie o godzinie 14:30 będą poświęcone Kaszubom Południowym.

 

RG

Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie Marcin Palade, socjolog, ekspert od sondaży wyborczych. Punktualnie o 8:30 Jarosław Popek porozmawia z nim na temat sondażu wyborczego, terminu wyborów i jakości kampanii wyborczej.
 
W te wakacje w Gdańsku odbędzie się Jarmark św. Dominika. Będzie to 760. edycja imprezy i miasto nie chce przerywać tej tradycji. Pojawiły się wątpliwości i pytania, jak zapewnić bezpieczeństwo oraz że to, co dobre dla przedsiębiorców, niekoniecznie będzie bezpieczne dla mieszkańców. O tym dyskutować będą radni Beata Dunajewska, przewodnicząca klubu Wszystko dla Gdańska oraz Kazimierz Koralewski, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości. Początek Samorządowego piątku kilka minut po godzinie 9:00. Zaprasza Joanna Stankiewicz. 
 
A chwię po godzinie 9:30 w audycji Ludzie i Pieniądze gośćmi Iwony Wysockiej będą Jacek Rybicki, publicysta i Artur Kiełbasiński, Radio Gdańsk. Nissan zamyka fabrykę w Europie, a z Polski wycofuje się sieć odzieżowa. Zastanowimy się, kto kolejny i jak zatrzymać inwestorów? Wrócimy także do tematu pracy zdalnej, czyli sytuacji, kiedy obowiązki zawodowe mieszają się z życiem prywatnym, a pracodawca zleca zadania poza "normalnymi" godzinami. Jak dobrze zorganizować współpracę przy pracy zdalnej? Spróbujemy znaleźć na to odpowiedź.
 
Po godzinie 12:15 Tomasz Galiński porozmawia z Tomkiem Makowickim, który po godzinie 20:00 będzie gospodarzem kolejnego, piątkowego "Mini Koncertu  Radia Gdańsk".
 
W Audycji Gotuj się na weekend będziemy przygotowywać sie do Dnia Dziecka. Naszą radiową kuchnię opanują właśnie najmłodsi. Nie zabrakie pyszych przepisów. A nad naszą gromadką postara się zapanować Ewelina Potocka. Startujemy chwilę po 13:20.
 
Wiadomości Regionale punktualnie o godzinie 14:30 będą poświęcone Kaszubom Południowym.
_