Wiadomości
Jedną z zalet plaży jest przestronność plaży na polskim półwyspie, mającej 35 km długości i aż do 3 km szerokości (Fot. https://pomorskie.travel)

czwartek,

28 maja 2020

14:46

Plaża na Półwyspie Helskim jedną z najbezpieczniejszych w Europie. Wyprzedziły ją tylko miejscowości w Grecji i Portugalii

Plaża na Półwyspie Helskim to jedna z najbezpieczniejszych plaż w Europie - wynika z rankingu portalu European Best Destinations. Hel zajął prestiżowe trzecie miejsce w plebiscycie, ustępując jedynie plaży w miejscowości Preweza, w Grecji i w regionie Alentejo, w Portugalii.


Organizatorzy docenili przestronność plaży na półwyspie, mającej 35 km długości i aż do trzech km szerokości. Zauważono także niewielki odsetek osób zakażonych wśród populacji Polski oraz możliwość zachowania dystansu społecznego na plaży.

Hel wyprzedziły tylko plaża w miejscowości Preweza, w Grecji i plaża w regionie Alentejo, w Portugalii.

KRYTERIA RANKINGU

Pod uwagę w konkursie brano takie kryteria jak m.in. liczba osób zarażonych koronawirusem w danym kraju, wielkość plaży oraz ilość metrów kwadratowych przypadających na jedną osobę.

Poza tymi kwestiami organizatorzy oceniali miejsca także pod kątem ilości ofert hoteli i apartamentów oraz przestrzegania przez te obiekty wymogów sprzątania i dezynfekcji po każdym pobycie.

Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.
 
oprac. ako