Wiadomości
Radio Gdańsk - słuchaj od rana (Fot. Radio Gdańsk)

środa,

27 maja 2020

18:57

Problem z terminem wyborów prezydenckich i tarcza antykryzysowa 4.0 [CZWARTEK W RADIU GDAŃSK]

Czwartkowym Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Punktualnie o 8:30 Olga Zielińska porozmawia z nim o problemie z terminem wyborów prezydenckich, tarczy antykryzysowej 4.0 i wniosku o odwołanie wicepremiera Jacka Sasina.


Parę chwil po godzinie 9:00 Piotr Kubiak zaprosi na Komentarze Radia Gdańsk. W audycji porozmawia z Izabellą Pawłowską z gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej i Pawłem Lisickim, redaktorem naczelnym tygodnika "Do Rzeczy". Kiedy dojdzie do wyborów prezydenckich i czy opozycja, która po raz kolejny usiłuje przesuwać ich termin, dba wyłącznie o swoje partyjne interesy? Mimo że nie ogłoszono daty wyborów, w Warszawie dochodzi do nielegalnej zbiórki podpisów na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Czy na takie doniesienia mediów powinny zareagować władze Platformy Obywatelskiej? Między innymi o to zapytamy naszych gości.


Audycja Ludzie i Pieniądze już po 9:30. Porozmawiamy między innymi o kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Wśród tematów także dyskusja o tym, Donald Trump zamyka Dolinę Krzemową dla obcokrajowców i jakie przyniesie to skutki. Ponadto, praca zdalna - kiedy miesza się z życiem prywatnym, a pracodawca zleca zadania poza godzinami "normalnej pracy". Jak dobrze zorganizować współpracę przy pracy zdalnej? Gośćmi Iwony Wysockiej będą Maciek Borówka, Tapptic i Rafał Dadej, Ambition Group.W pierwszej części audycji Bądź zdrów, parę chwil po godzinie 11:00 Tomasz Augustyniak, Pomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny opowie o aktualnej sytuacji epidemicznej na Pomorzu. Po godzinie 11:35 gościem Joanny Matuszewskiej będzie dr Wojciech Homenda, wojewódzki konsultant ds. hematologii. Zdradzi słuchaczom, co można wyczytać z morfologii krwi.


O 12:30 Monika Mazur-Chrzan zaprosi Państwa na program Pomorze, Polska, Europa. W trakcie audycji Robert Silski porozmawia z Roberto M. Polce, włoskim dziennikarzem, pisarzem i przewodnikiem turystycznym. Tematem będzie pandemia we Włoszech. Jakie panują nastroje wśród mieszkańców tego kraju? W jakiej sytuacji znajduje się gospodarka? Czy jadąc do Italii, natkniemy się na zamknięte restauracje i kawiarnie? Postaramy się tego dowiedzieć.


W Srebrnym pokoleniu Anna Rębas porozmawia z dr Dagmarą Wiewiórkowską-Garczewską o decyzji Komisji Europejskiej, która poleciła zniszczyć 1,5 mln maseczek medycznych, wcześniej wycofanych. W Polsce niektórzy już na dobre pożegnali się z maseczkami. Czy nie za wcześnie na spacery bez dotychczasowego zakrywania twarzy? Zapytamy parę minut po godzinie 14:00.


A w przerwie audycji, punktualnie o 14:30, na antenie Radia Gdańsk pojawią się wiadomości regionalne. Tym razem zajrzymy na Żuławy i do Elbląga.


Jak wychować jedynaka, żeby nie wyrósł na egoistę? Odpowiedź na to pytanie postara się uzyskać Joanna Matuszewska w audycji Mamo, tato ratuj! po godzinie 18:10. Jej gościem będzie Danuta Chrzanowska, pedagog, psychoterapeuta.

 

RG

_