Wiadomości
Radio Gdańsk - słuchaj od rana (Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

wtorek,

26 maja 2020

16:09

Gazoport na Zatoce Gdańskiej, unijne fundusze i sytuacja polskiej branży transportowej [ŚRODA W RADIU GDAŃSK]

W środę Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych. O godzinie 8:30 Artur Kiełbasiński porozmawia z nim o planowanym gazoporcie na Zatoce Gdańskiej, niezależności energetycznej od Rosji i wychodzeniu polskiej gospodarki z kryzysu.


Parę minut po godzinie 9:00 gośćmi Olgi Zielińskiej w Komentarzach Radia Gdańsk będą Jarosław Popek, dziennikarz Radia Gdańsk i dr Łukasz Skupny, sympatyk Klubu Jagiellońskiego, nauczyciel historii w jednym z gdańskich liceów. Porozmawiamy o tym, czy uda się przeprowadzić wybory 28 czerwca. Postaramy się też ustalić, czy praworządność jest warunkiem wypłat unijnych funduszy? W audycji także o wyborze Małgorzaty Manowskiej na I Prezesa Sądu Najwyższego.


W gospodarczej audycji Ludzie i Pieniądze Artur Kiełbasiński porozmawia z Markiem Tarczyńskim, szefem Polskiej Izby Spedycji i Władysławem Jaszowskim, publicystą, o sytuacji w polskiej branży transportowej. Początek spotkania chwilę po godzinie 9:30.


O historii ORP Orzeł opowie gość Wojciecha Sulecińskiego - dr Hubert Jando w audycji Co za historia. Zapraszamy do słuchania kilka minut po godzinie 11:00.

Na historyczną audycję, czyli Historię nieoczywistą, zapraszamy także po 21:00. Poprowadzi ją dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.


O 14:30 na antenie Radia Gdańsk wyemitujemy wiadomości regionalne. Tym razem sprawdzimy, co słychać w Słupsku.


14 maja 2020 roku na wieczną wachtę odszedł kpt. Henryk Jaskuła. Kapitan był jednym z najwybitniejszych polskich żeglarzy, który do historii przeszedł dzięki pierwszemu polskiemu (i trzeciemu światowemu) samotnemu opłynięciu kuli ziemskiej bez zawijania do portów. Właśnie jego pamięci poświęcony będzie Magazyn Morski. Początek o godzinie 18:10. Zaprasza Anna Rębas.

 


 

 
O godz. 18:30 zapraszamy na Kalejdoskop Radia Gdańsk. W programie będziemy poruszać najważniejsze tematy, które związane są z bieżącą sytuacją na świecie. Audycję poprowadzi Tomasz Klinger.

RG

_