Wiadomości
W warsztatach online udział może wziąć każdy, nie trzeba się rejestrować (Fot. Muzeum Emigracji)

sobota,

23 maja 2020

08:39

Zamień się w poszukiwacza skarbów... własnej rodziny. Te warsztaty pomogą rozpocząć "przygodę z przeszłością"

Jak stworzyć drzewo genealogiczne? Gdzie szukać informacji o swojej rodzinie? Od czego zacząć "przygodę z przeszłością"? Będzie można się tego dowiedzieć w najbliższą sobotę podczas warsztatów genealogicznych, organizowanych przez Muzeum Emigracji w Gdyni.

W czasie obostrzeń, związanych z koronawirusem, warsztaty odbędą się w internecie. Dzięki temu udział w nich może wziąć każdy, bo nie ma limitu miejsc.

- Warsztaty są głównie dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z genealogią. Opowiemy, jak się przygotować do poszukiwań, gdzie szukać dokumentów, a potem jak z nich stworzyć drzewo genealogiczne i uporządkować nasze zbiory - opowiada Łukasz Podlaszewski z Muzeum Emigracji w Gdyni.

PO WARSZTATACH ŁATWO ZŁAPAĆ "BAKCYLA GENEALOGICZNEGO"

- Bardzo wiele osób po warsztatach wciąga się w ten temat. Dla niejednego to pasja na całe życie. To naprawdę niesamowita przygoda. Mogłoby się wydawać, że to coś nudnego i żmudnego. Nic bardziej mylnego. Takie zajęcia można porównać do pracy detektywistycznej albo poszukiwacza skarbów. Odkrywamy wiele niesamowitych historii i sensacji - dodaje Podlaszewski.

Jak zacząć przygodę z genealogią? - Powinniśmy zacząć od... rozmów z rodziną, bliższą i dalszą. Uzyskać jakieś daty, nazwiska, nazwy miejscowości - zachęca.

BĄDŹ JAK POSZUKIWACZ SKARBÓW

Warsztaty poprowadzą Karolina Szlęzak i Kinga Urbańska ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce i Firmy Your Roots in Poland.

Początek warsztatów online w sobotę o godzinie 19:00. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się również na nie zapisywać. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Muzeum Emigracji w Gdyni.

Posłuchaj rozmowy o odkrywaniu swoich przodków:

 
Alicja Samolewicz-Jeglicka/pb