Wiadomości
Radio Gdańsk - słuchaj od rana (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

czwartek,

21 maja 2020

17:51

Sprawa Gedanii, organizacja sportu w czasach pandemii oraz sytuacja na rynku przemysłowym [PIĄTEK W RADIU GDAŃSK]

O godzinie 8:30 zapraszamy na audycję Gość dnia Radia Gdańsk. Olga Zielińska rozmawiać będzie z Kacprem Płażyńskim, posłem Prawa i Sprawiedliwości o oskarżeniach deweloperów w sprawie Gedanii, kampanii wyborczej oraz zarzutach wobec mediów publicznych.Chwilę po 9:00 w Samorządowym piątku trójmiejscy radni porozmawiają o tym, jak organizować sport w czasach epidemii. Czy zmienić wysokość dofinansowania miast dla Arki i Lechii, skoro kluby straciły wpływy? Odwołano wszystkie sportowe imprezy masowe. Czy więc w tym roku jesteśmy skazani na kibicowanie z domu lub indywidualne uprawianie sportu?

Gośćmi Joanny Stankiewicz będą Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, Marek Dudziński z klubu Prawa i Sprawiedliwości, członek komisji sportu Rady Miasta Gdyni oraz Andrzej Kowalczys, radny miasta Gdańska z Koalicji Obywatelskiej.O godzinie 9:30 zapraszamy na audycję Ludzie i Pieniądze. Gośćmi Iwony Wysockiej będą Grzegorz Pellowski, trójmiejski piekarz, mistrz cukiernictwa oraz Artur Kiełbasiński, Radio Gdańsk. Porozmawiamy między innymi o tym, że produkcja w kwietniu runęła - jakie będą tego skutki, czego spodziewać się dalej i czy będzie przyspieszenie w odradzaniu się? Przy okazji podyskutujemy o tym, jak działają dotychczasowe tarcze i jak odbierają je przedsiębiorcy.

 11:05 to standardowo, jak co piątek, Studio polityka. Nasi goście, Marek Formela - Gazeta Gdańska, wybrzeze24.pl oraz Andrzej Potocki - tygodnik Sieci, portal wpolityce.pl, porozmawiają z Jarosławem Popkiem i Piotrem Kubiakiem o nowym kandydacie na prezydenta, Rafale Trzaskowskim, groźbach kierowanych wobec Telewizji Publicznej, a także o sprawie Gedanii.

 


 

O 13:20 zapraszamy na Gotuj się na weekend. Ewelina Potocka rozmawiać będzie z dietetyczką Anną Andrzejewską o wiosennych sałatkach, koktajlach oraz przekąskach. Podczas audycji będzie można posłuchać o różnych pomysłach na to, jak wykorzystać wiosenne dary natury.  

 


 

Tradycyjnie już zapraszamy o 14:30 na wiadomości regionalne. Tym razem przyjrzymy się informacjom z Kaszub Południowych. 

 


 

W Podwieczorku Mistrzów Konrad Mielnik rozmawiać będzie ze znakomitym flecistą Łukaszem Długoszem. Zapraszamy na audycję o 18:10.

_