Wiadomości
Trwają już roboty wykończeniowe nowej siedziby Biblioteki Publicznej w Przechlewie (fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa)

piątek,

22 maja 2020

14:30

Stara kamienica w Przechlewie zyskuje nowe życie. Jeszcze w tym roku powstanie w niej małe centrum kultury [WIADOMOŚCI REGIONALNE]

Jeszcze w tym roku gotowa będzie nowa siedziba Biblioteki Publicznej w Przechlewie koło Człuchowa. Na potrzeby instytucji zaadoptowana zostanie stara kamienica w centrum miejscowości. Prace budowlane są już zaawansowane.

Obiekt, do którego w przyszłości przeniesie się biblioteka, będzie miał trzy kondygnacje. Do tego zagospodarowana zostanie także część piwnicy. Jak mówi Krzysztof Michałowski, wójt Przechlewa, nie we wszystkich pomieszczeniach jednak urządzone będą wypożyczalnie książek.


- Za kilka miesięcy otworzymy nową siedzibę, nowy obiekt, w którym będzie sala multimedialna, sala pamięci, pracownie, sala komputerowa, nowa czytelnia i jeszcze wiele innych atrakcji - dodaje Michałowski.

 

biblioteka-przechlewo2

We wnętrzu budynku trwają prace wykończeniowe (fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa)
 

Obiekt będzie również pełnił funkcję małego centrum kultury. Obecnie w budynku trwają już roboty wykończeniowe. Oficjalne otwarcie zaplanowano na przełom października i listopada. Prace mają kosztować niecałe 3 miliony złotych. 2 miliony to dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Dariusz Kępa/am