Wiadomości
Sklep dla kupujących jest czynny od wtorku do piątku w godz. 10-17 oraz w soboty od godz. 10 do godz. 14 (Fot. EWSiP)

środa,

20 maja 2020

16:15

Używane meble, książki, a nawet telewizory. Pierwszy sklep społeczny powstał w Elblągu. Dochód ze sprzedaży trafi na działania charytatywne

Pierwszy w mieście sklep społeczny otwarto w Elblągu. Sklep, w którym można kupić używane rzeczy, ale odnowione i przerobione, powstał w "Domu pod Cisem" prowadzonym przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Oprócz sali wystawienniczej w sklepie znajduje się magazyn, sortownia i dwie pracownie.- Tu gromadzimy do sprzedania produkty przedsiębiorstw społecznych, spółdzielni socjalnych, warsztatów terapii zajęciowej, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń czy fundacji z naszego województwa. Są to między innymi meble, torby czy akcesoria dekoracyjne. Pozyskując i sprzedając takie przedmioty pod marką targes.pl, chcemy w ten sposób pomagać – mówi Arkadiusz Jachimowicz, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

CO MOŻNA PRZEKAZAĆ?

Sklep dla kupujących jest czynny od wtorku do piątku w godzinach 10:00-17:00 oraz w soboty od godz. 10:00 do godz. 14:00.

Do sklepu można przekazać niewielkie meble: stoliki, stoły, krzesła, biurka, fotele, taborety, a także telewizory, komputery, książki, obrazy, wazony, lampy, abażury, ozdoby, biżuterię, pamiątki, wyroby ze skóry naturalnej, rowery czy urządzenia do ćwiczeń. Można to zrobić od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00.

- Pracownie, które są na usługach sklepu społecznego, to pracownia meblarska, gdzie odnawiamy sprzęt i pracownia krawiecko-tapicerska - podkreśla Justyna Duks, kierownik Domu pod Cisem

Dochód ze sprzedaży w sklepie społecznym jest przeznaczony na działania charytatywne i społeczne, a także na pokrycie kosztów działalności sklepu.

 

Marek Nowosad/ako