Wiadomości
Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska może zostać przyznane na okres od jednego do sześciu miesięcy (Fot. pxfuel.com)

wtorek,

05 maja 2020

20:53

Na napisanie książki, nagranie płyty czy organizację wydarzenia. Rozpoczął sie nabór na Stypendia Kulturalne Miasta Gdańska

700 tysięcy złotych wynosi w tym roku pula pieniędzy przeznaczonych na Stypendia Kulturalne Miasta Gdańska. Lokalni artyści mogą ubiegać się o takie wsparcie m.in. na stworzenie dzieła lub zorganizowanie wydarzenia kulturalnego, również w wersji online.- Ruszył nabór na Stypendia Kulturalne Miasta Gdańska. Takie wsparcie jest potrzebne szczególnie teraz, gdy przez ograniczenia wywołane epidemią koronawirusa wiele osób związanych z branżą kulturalną znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Nowością w zasadach przyznawania stypendium jest możliwość ubiegania się o stypendium w trybie ciągłym oraz wypłacanie go w systemie miesięcznym - poinformowała we wtorek Zuzanna Gajewska z referatu prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

OD JEDNEGO DO SZEŚCIU MIESIĘCY

Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska może zostać przyznane na okres od jednego do sześciu miesięcy. Miesięczna transza wynosi 2,6 tys. zł brutto. Termin realizacji projektu nie może być dłuższy niż do końca roku kalendarzowego.

O stypendia mogą wnioskować osoby fizyczne, które mieszkają i płacą podatek dochodowy w Gdańsku. Pieniądze przyznawane będą na wszelkiego rodzaju kulturalne i artystyczne projekty, w tym: napisanie książki, nagranie płyty czy zorganizowanie wydarzenia. Najciekawsze propozycje wybierze komisja stypendialna, której skład ustali prezydent Gdańska. Nabór wniosków ruszy wkrótce.

PAP/ako/am