Wiadomości
Gdyńskie autobusy przypominają o noszeniu masek (fot. ZKM Gdynia)

wtorek,

14 kwietnia 2020

18:45

Gdyńskie autobusy przypominają o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Dwa pojazdy wyjechały na ulice w... maskach ochronnych

Dwa gdyńskie autobusy, które  kursują na liniach R oraz 141, od wtorku wyjeżdżają na ulice przyodziane w symboliczne maski ochronne. Władze miasta chcą z humorem przypomnieć mieszkańcom, że od czwartku czeka nas obowiązek zasłaniania nosa i ust.

 


"Przebrane" autobusy - jeden standardowy, 12-metrowy pojazd i jeden przegubowy 18-metrowiec będą zachęcać do noszenia maseczek co najmniej przez najbliższe dwa dni. W tym czasie mają kursować według standardowego rozkładu: na pospiesznej linii R prowadzącej z Rumi na Kacze Buki i zwykłej 141, która łączy Pogórze z Witominem. Podczas planowanych postojów na wyświetlaczach pojawią się dwa napisy: "Noś maskę" oraz "Zakryj usta i nos".

- We wszystkich działaniach związanych z epidemią liczy się przede wszystkim skuteczność. Szukamy takich metod, aby dotrzeć do ludzi i osiągnąć to, co jest nam potrzebne – zazwyczaj cel dotyczący zdrowotnego bezpieczeństwa. Dlatego chwytamy się różnych metod, od samego początku kreatywnych i nietypowych, ale takich, które działają. Jeśli przy okazji budzą uśmiech, który tak bardzo jest nam teraz potrzebny, to tym lepiej. Nie robimy tego jednak dla pochwał, ale po to, by gdynianie byli zdrowi i bezpieczni - komentuje wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała.

 

gdynskie-autobusy-maska2-1404

Pani Sylwia Kornicka, współpracowniczka Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej w Gdyni, prezentuje uszyte przez siebie maseczki (fot. ZKM Gdynia)

 

NIEKONWENCJONALNE AKCJE I REGULARNE DEZYNFEKCJE

To kolejna przygotowana przez władze Gdyni akcja promująca korzystanie z maseczek w czasie pandemii. Pod koniec ubiegłego tygodnia osłonięto też "twarze" gdyńskim pomnikom. Na niekonwencjonalnych kampaniach jednak nie poprzestano.

ZKM Gdynia przypomina, że już od ponad dwóch tygodni regularnie dezynfekowane są pojazdy i odkażane przystanki. Miasto, jako pierwsze w Polsce, jeszcze przed rządowym rozporządzeniem, wprowadziło bezpieczne odległości zajmowanych siedzeń i zaczęło monitorować stopień napełnienia pojazdów komunikacji miejskiej.

 

am