Wiadomości
Dr Tomasz Snarski założył na YT vloga "Morze prawa" (Fot. tomaszsnarski.com)

niedziela,

05 kwietnia 2020

13:47

Prawnik z UG założył vloga i dzieli się wiedzą o prawie karnym czy filozofii. Co jeszcze znajdziemy w "Morzu prawa"?

Dr Tomasz Snarski z Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczął nagrywanie niedługich wykładów, nadając z pokoju czy balkonu. Wcześniej nawet nie wiedział, czym jest vlog, ale chciał ze swoją wiedzą wyjść do innych bez wychodzenia z domu.

Była też potrzeba wsparcia dydaktycznego w czasie zdalnego nauczania. Do tej pory w swoich wystąpieniach poruszał takie tematy jak między innymi zawinienie w prawie karnym, kara śmierci czy wolna wola.

- Każdy odcinek jest związany z jakimś zagadnieniem, które mnie naukowo i osobiście pasjonuje, zmusza do myślenia. Każdego z nas dotyczy problem - czy mamy wolną wolę, czy nie. Każdego z nas prędzej czy później dotknie problem wielokulturowości, różnych tradycji czy ocen, problem kary czy jej usprawiedliwienia, tego, co jest dobre, a co nie – mówi dr Tomasz Snarski.

Są już pomysły na kolejne odcinki. - Chciałbym to kontynuować i jakoś usystematyzować. Idea była taka, że skoro tak dużo czasu spędzam teraz czasu na kształceniu on-line i przed komputerem, to czemu tego nie utrwalić – dodaje Snarski.

KANAŁ NA YOUTUBE

Vlog "Morze prawa" jest dostępny na Youtube. Jego nazwa nawiązuje do tradycji gdańskiej szkoły prawa karnego, więzów Gdańska z morzem, jak również do dewizy uczelni in mari via tua - co znaczy "w morzu droga twoja".

Pierwszy odcinek i jednocześnie zapowiedź projektu edukacyjnego "Morze prawa" dostępny jest tutaj.

 

Aleksandra Nietopiel/tgr