Wiadomości
Elektroniczne wydanie książki można zamówić wchodząc na facebookowy profil MegaMocni Chełm (Fot. Materyiały prasowe/Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju DyNaMo)

sobota,

04 kwietnia 2020

18:54

Uczy, pomaga i wspiera. Gdańskie przedszkole wydało książkę kulinarną, z której dochód przeznaczy na cele charytatywne

„MegaMocni Gotują" to zbiór 33 przepisów na zdrowe i proste potrawy przygotowanych przez zespół i maluchy z gdańskiego przedszkola. Publikacja kosztuje 28 zł i jest dostępna online.

Część dochodu z jej sprzedaży ma pomóc Atomowej Nikoli – dziewczynce z porażeniem, której rodzice zbierają pieniądze na operację. Pozostałe pieniądze będą przeznaczone na zakup respiratorów dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Powstanie książki było planowane wcześniej, ale nowa sytuacja wyzwoliła chęć dodatkowych działań.

DESERY, SAŁATKI, OBIADY I... SUSHI

- Rozmawiając z dziećmi i rodzicami przez komunikatory postanowiliśmy zrobić coś, by wesprzeć to, co się teraz dzieje. Pracowaliśmy trzy dni po 16-18 godzin i udało się – złożyliśmy książkę, w której znalazły się 33 przepisy - opowiada Kamila Cerowska ze Stowarzyszenia Twórczego Rozwoju DyNaMo.

 

 

W książce znaleźć można nie tylko przepisy na zdrowe desery, sałatki, dania obiadowe czy sushi. Są też ciekawostki i eko wskazówki.

ZAMIENNIKI PRODUKTÓW

Publikacja sprawdza się w sytuacji przymusowego siedzenia w domu.

– Kiedy nie mamy jakichś produktów w domu, a rekomendacja ministerstwa jest taka, by w tym domu siedzieć, ktoś nagle wpada na pomysł, by przygotować coś do jedzenia, to podpowiadamy w tej książce, jakie są zamienniki dla konkretnych produktów. Tworząc tę książkę, staraliśmy się też, by można było każdy przepis dopasować do osoby z jakąś nietolerancją np. osoba z nietolerancją laktozy może przygotować danie, ale z użyciem innych, podanych produktów – dodaje Kamila Cerowska.

Wszystkie przepisy zawarte w książce „MegaMocni Gotują" zostały wcześniej - ze smakiem – przetestowane.

Szczegóły zakupu książki można znaleźć TUTAJ.

 

Aleksandra Nietopiel/pb