Wiadomości
9 osób, w tym dziecko, rannych w wypadku w Sopocie (Fot. Słuchacz RG)

wtorek,

31 marca 2020

21:55

Osobówka zderzyła się z radiowozem w Sopocie. Ucierpiało 8 policjantów i 14-latka. Kierowcy audi zatrzymano prawo jazdy [FILM]

9 osób, w tym dziecko, rannych w wypadku w Sopocie. Na al. Niepodległości przy skrzyżowaniu z Reja samochód osobowy zderzył się z radiowozem. Ucierpiało 8 policjantów i 14-letnia pasażerka samochodu. Wszystkich przewieziono do szpitali na obserwację, dwóch funkcjonariuszy nadal tam przebywa.
W szpitalu po nocnym wypadku w Sopocie pozostało dwóch policjantów. Ok. godz. 23 na Alei Niepodległości przy skrzyżowaniu z Reja samochód osobowy zderzył się z radiowozem. Na obserwację do szpitali przewieziono 8 policjantów, kierowcę audi i 14-letnią pasażerkę.

Wstępne ustalenia są takie, że kierowca samochodu osobowego zawracał przy pętli Reja, w miejscu zabronionym. Uderzył w radiowóz, który jechał w kierunku Gdyni. Policyjne auto zjechało na pobocze i uderzyło w słup trakcji trolejbusowej. Autem jechało 8 policjantów z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. Wszystkich przewieziono do szpitala na obserwację. Sześciu po badaniach zwolniono do domów.

Na własną prośbę szpital opuścili kierowca osobówki i 14-latka. Mężczyźnie policja zatrzymała prawo jazdy i zabezpieczyła samochód. Mężczyzna prawdopodobnie odpowie za spowodowanie wypadku.

Aleja Niepodległości przez prawie 3 godziny była zablokowana w kierunku Gdyni.

ZOBACZ FILM:
 
 
Grzegorz Armatowski/pOr