Wiadomości
Nasi słuchacze przestrzegają zasady #zostańwdomuzRG i kreatywnie spędzają czas (Fot. Słuchacze RG)

środa,

01 kwietnia 2020

07:15

Rozrywki kulinarne, gry, a nawet... tworzenie lampy z patyków. Jak kreatywnie spędzić w domu kwarantannę? [ZDJĘCIA]

W ostatnim czasie wszyscy musieliśmy zmienić swoje przyzwyczajenia i, w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, po prostu zostać w domu. Tylko co robić podczas kwarantanny, żeby się nie nudzić? Jak spędzić ten czas produktywnie i z jakimś konkretnym celem?

Podpowiadają nasi słuchacze.

KWARANTANNA OD KUCHNI

Według niektórych przymusowe przebywanie w domu to odpowiedni czas na nauczenie się nowych kulinarnych rzeczy, nawet tych bardzo łatwych, na które w zwykłej codzienności brakuje wolnej chwili. - Dzisiaj upiekłam rogaliki. Jutro może drożdżówka? Jeszcze nie wiem. Na każdy dzień coś się znajdzie. Przepisów jest mnóstwo - mówi pani Lucyna.

 

received 673503093483322

(Fot. Słuchaczka RG pani Lucyna)


KARTY I GRY PLANSZOWE

Wolny czas można spędzić z najbliższą rodziną, z którą mieszkamy, na przykład grając w karty, w gry planszowe czy po prostu rozmawiając i poznając się jeszcze lepiej. - Karty to doskonała forma spędzenia wolnego czasu z dziećmi. Są np. gry zasadami zbliżone do makao i dostarczają wiele radości - podkreśla Ewelina, mama dwójki dzieci.

 


DAJ RZECZOM DRUGIE ŻYCIE

Każdy z nas na pewno ma w domu kilka zbędnych przedmiotów. Nadmiar rzeczy często powoduje bałagan, a co za tym idzie - frustrację. W domowym zaciszu nieprzydatnym rzeczom możemy dać drugie zycie. - Patyki, które kiedyś pozbieraliśmy na plaży, przydały się do ręcznej robótki i wyszła lampka. Natomiast rzeźba z gliny zostanie zeszkliwiona i po wypaleniu stanie się ceramiką - mówi pan Rafał.

received 2509158226016504

received 214476979803744

(Fot. Słuchacz RG pan Rafał)

 

Adrianna Nitza/pOr