Wiadomości
(graf. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt)

czwartek,

26 marca 2020

20:54

Trzy nowe przypadki koronawirusa na Pomorzu. Liczba zgonów w Polsce wzrosła do 16

Na Pomorzu zdiagnozowano trzy nowe przypadki zarażenia wirusem SARS-Cov-2, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W regionie na COVID-19 choruje łącznie 28 osób.
Najpierw poinformowano o dwóch zakażonych osobach z Gdyni. 42-letnia kobieta i 47-letni mężczyzna byli objęci nadzorem sanepidu. Ich stan jest dobry. Wieczorem pozytywny wynik testu na obecność wirusa potwierdzono także u 29-latka z Gdańska, który również był pod nadzorem epidemiologicznym i jest w dobrym stanie. Dotąd w woj. pomorskim zanotowano 28 przypadków zachorowań na COVID-19.

Z raportu opublikowanego w czwartek na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku wynika, że na kwarantannie domowej przebywają 924 osoby, a 4359 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest 37 pacjentów.

16 ZGONÓW

Wieczorem resort poinformował też, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1221. 16 osób zmarło.

 
PAP/IAR/oprac. mrud