Wiadomości
(fot. Radio Gdańsk)

czwartek,

26 marca 2020

09:05

Komentatorzy zgodnie o kontrowersyjnych słowach Kidawy-Błońskiej: "To przerażające i niezrozumiałe"

Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że "Konstytucja jest ważniejsza od ludzkiego życia". Słowa te padły w momencie gdy klub Koalicji Obywatelskiej i koło Konfederacji nie zgodziły się na ustalenia Prezydium Sejmu, by głosowanie nad zmianami regulaminu Izby, które mają wprowadzić możliwość głosowania zdalnego, również odbyło się częściowo drogą zdalną. Czy opozycja wykorzystuje epidemię do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, które mogą wywołać niepokój społeczny? 

W Komentarzach Radia Gdańsk, które poprowadził Piotr Kubiak, spotkali się Andrzej Ługin, Gdańska Strefa Prestiżu i Jarosław Popek, Radio Gdańsk.

Andrzej Ługin skomentował słowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej bardzo dobitnie. - Jestem zdumiony tym, co się dzieje w Koalicji Obywatelskiej. To przerażające i niezrozumiałe - przyznał.

- Wszystkie działania, jakie podejmuje rząd, idą w kierunku tego, by ratować ludzi. Nadzwyczajne środki są potrzebne i nie ma znaczenia, że posiedzenie sejmu mogłoby być zwołane zdalnie, niezgodnie z przepisami, bo tych przepisów jeszcze nie ma - dodał Jarosław Popek.

 

POSŁUCHAJ: