Wiadomości
W godzinach, w których zapotrzebowanie na przewozy jest mniejsze, jak również w weekendy, wprowadzone zostaną ograniczenia. Niektóre linie mogą zostać zawieszone (Fot. Gdańsk.pl)

czwartek,

26 marca 2020

07:28

Feryjny rozkład jazdy i autobusy przegubowe w trosce o zdrowie mieszkańców. Zmiany w gdańskiej komunikacji miejskiej

Od czwartku na liniach 111, 115 dojeżdżającej do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i N8 kursować będą autobusy przegubowe. A od poniedziałku komunikacja miejska będzie kursować podobnie jak w ferie. Wszystko po to, aby dostosować się do wymogu pozostawienia połowy wolnych miejsc siedzących.

Będą też dodatkowe autobusy w trakcie szczytu komunikacyjnego. Część kursów obsłużą dwa pojazdy jednocześnie.

ZAWIESZONE LINIE?

W godzinach, w których zapotrzebowanie na przewozy jest mniejsze, jak również w weekendy, wprowadzone zostaną ograniczenia. Niektóre linie mogą zostać zawieszone.

- Potrzebujemy rezerw, aby móc zapewnić optymalną ofertę w tym czasie, w którym z komunikacji miejskiej korzysta najwięcej osób – mówi Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

NIEWIELKIE ZMIANY

Feryjne rozkłady jazdy niewiele różnią się od tych, które obowiązują w zwykłe dni powszednie. Tramwaje w obu przypadkach kursują identycznie, a ograniczenia dotyczą wybranych kursów linii autobusowych w godzinach pracy szkół. Są to połączenia, z których korzystają przede wszystkim uczniowie - aktualnie pozostający w domach.

Od minionej środy z każdym imiennym biletem okresowym ZTM, który obowiązuje na obszarze Gdańska, można jechać także pociągami SKM i POLREGIO w granicach Gdańska. Warunkiem jest posiadanie przy sobie gdańskiej Karty Mieszkańca podpisanej imieniem i nazwiskiem.

sk/pOr