Wiadomości
Zainteresowania naukowe Daniela Kalinowskiego koncentrują się wokół problematyki związanej z historią literatury polskiej XIX wieku (Fot. Archiwum Daniela Kalinowskiego)

środa,

25 marca 2020

16:34

Filolog i nauczyciel akademicki, od lat związany Akademią Pomorską w Słupsku. Daniel Kalinowski otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych

Postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy dr hab. Daniel Kalinowski otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych.

Daniel Kalinowski jest filologiem polskim, nauczycielem akademickim od lat związanym z Akademią Pomorską w Słupsku, ale również aktorem, reżyserem, autorem scenariuszy, badaczem literatury i literaturoznawcą. Zainteresowania naukowe Daniela Kalinowskiego koncentrują się wokół problematyki związanej z historią literatury polskiej XIX wieku.

FRANZ KAFKA I BUDDYZM

Do jego wiodących tematów badawczych należy zaliczyć zagadnienia związane z: współczesną polską recepcją artystyczną i naukową twórczości Franza Kafki, obecnością kultury i literatury buddyjskiej w Polsce, problemami literatury pomorskiej i kaszubskiej, motywami żydowskimi w literaturze polskiej, antropologią literatury oraz problematyką małych form literackich.

 

Joanna Merecka-Łotysz/pb