Wiadomości
Radio Gdańsk - słuchaj od rana (Fot. Radio Gdańsk)

środa,

25 marca 2020

18:26

Wpływ koronawirusa na sytuację w Parlamencie Europejskim, zaostrzenie kwarantanny i ochrona oszczędności [CZWARTEK W RADIU GDAŃSK]

Czwartkowym Gościem Dnia Radia Gdańsk będzie europoseł Anna Fotyga. O 8:30 Olga Zielińska zapyta m.in. o to, jak Parlament Europejski będzie funkcjonować w czasach epidemii koronawirusa i jakie działania zostaną podjęte, aby pomóc ludziom i firmom. Po raz pierwszy w historii PE europosłowie głosować będą zdalnie, co to zmieni?

Parę minut po godzinie 9 w Komentarzach Radia Gdańsk, które poprowadzi Piotr Kubiak, spotkają się Andrzej Ługin, Gdańska Strefa Prestiżu i Jarosław Popek, Radio Gdańsk. W rozmowie poruszone zostaną kwestie tego, czy zaostrzenie kwarantanny jeszcze bardziej zdyscyplinuje Polaków i zmobilizuje samorządy, które utrzymują strefy płatnego parkowania. Dodatkowo postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy opozycja wykorzystuje epidemię do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, które mogą wywołać niepokój społeczny. Zastanowimy się też, dlaczego Rosjanie szkalują Polskę, oszukując międzynarodową opinię publiczną ws. rzekomego blokowania przelotu ich samolotu z pomocą dla Włochów?


Joanna Staniszewska, prezes Youll.pl i Rafał Dadej, Ambition Group będą gośćmi Iwony Wysockiej w programie Ludzie i Pieniądze. Porozmawiają między innymi o samopomocy pomorskich przedsiębiorców, o tym jak chronić oszczędności i co dzieje się na rynku nieruchomości w kontekście koronawirusa. Początek po 9:30.


W cyklu audycji edukacyjnych, jak co czwartek po godzinie 11 Beata Gwoździewicz zaprosi słuchaczy na program Bądź zdrów. Jej gościem będzie Tomasz Augustyniak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Czy faktycznie izolacja może nas uchronić przed zachorowaniem, czy bezobjawowe przejście zakażenia może powodować skutki na przyszłość? Czy zamkniecie Półwyspu Helskiego dla przyjezdnych to dobry pomysł? Co zrobić, gdy nie udało nam się kupić maseczki, rękawiczek czy środków dezynfekujących? I gdzie szukać pomocy, gdy samopoczucie nasze czy naszych bliskich nagle się pogorszy? O tym w programie.


A po 13:20 w AutoCoolturze nasze radiowe, motoryzacyjne trio, czyli Magdalena Manasterska, Ewelina Potocka i Sebastian Kwiatkowski porozmawiają o przygotowaniach auta do wiosny.


W Srebrnym Pokoleniu, po godzinie 14,  Anna Rębas sprawdzi, jak wygląda sytuacja przeciętnego seniora, który został sam w domu. Czy dociera do niego rzetelna informacja o sytuacji związanej z koronawirusem? W drugiej części audycji sprawdzimy, jak ludzie młodsi pomagają starszym.


A w przerwie powyższej audycji o godzinie 14:30 wyemitujemy wiadomości regionalne. Sprawdzimy, co słychać w Elblągu i na Żuławach.

 

RG

_