Wiadomości
Ulgi dla przedsiębiorców obejmują między innymi umorzenia czynszów i podatków od nieruchomości (fot. Urząd Miejski w Słupsku)

środa,

25 marca 2020

15:47

Umorzenie czynszów, podatków czy opłat za wywóz śmieci. Urząd Miejski w Słupsku wesprze lokalnych przedsiębiorców

W związku z epidemią koronawirusa słupski magistrat wspiera różne grupy społeczne, jednostki miejskie czy podopiecznych instytucji pomocowych i zdrowotnych. Do tych grup dołącza jeszcze jedna - lokalni przedsiębiorcy, którzy w tym czasie mają bardzo ograniczone lub wręcz uniemożliwione sposoby działania. Miasto Słupsk opracowało plan wsparcia dla podmiotów gospodarczych.

- W tych szczególnie trudnych sytuacjach pojawia się przestrzeń na to, by sięgać po rozwiązania, które trudne sytuacje pozwalają przejść z mniej obciążającymi skutkami - mówi Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka. - Siłą i napędem rozwoju naszego miasta jest kreatywność, przedsiębiorczość i gospodarność. Wychodzimy z propozycją pomocy dla podmiotów, które budują naszą lokalną siłę i zatrudniają tysiące słupszczan i słupszczanek - dodała Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

CZYNSZ I PODATKI

Ulgi dla przedsiębiorców obejmują między innymi umorzenia czynszów i podatków od nieruchomości, opłat za dzierżawę, deklaracji wywozu odpadów komunalnych czy zajęcia pasa ruchu drogowego.

- Oczywiście te ulgi czy umorzenia obejmują czas od drugiej połowy marca - tłumaczy Monika Rapacewicz, rzecznik Urzędu Miejskiego w Słupsku. - Odroczenie terminu zapłaty dotyczyć będzie podmiotów gospodarczych, które złożą stosowne wnioski w tym zakresie - dodała.

NIE TYLKO SŁUPSK

Ulgi dla przedsiębiorców wprowadziły też inne samorządy na Pomorzu. W Ustce przedsiębiorcy mogą skorzystać m.in. z zawieszenia opłat za wywóz śmieci, a w Lęborku choćby z ulg w podatkach od środków transportowych.

Szczegóły a także wnioski i formularze dotyczące przysługujących ulg dostępne są na stronach: slupsk.pl, ustka.pl, lebork.pl.

 

Joanna Merecka-Łotysz/ako