Wiadomości
Bezpłatnego wsparcia psychologicznego on-line udzielają pracownicy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, doktoranci i studenci (Fot. Pixabay)

wtorek,

24 marca 2020

14:23

Nie radzisz sobie w kryzysie? Pomoże ci psycholog z Uniwersytetu Gdańskiego

Na Uniwersytecie Gdańskim uruchomiono program bezpłatnej pomocy psychologicznej on-line. Kierowany jest do osób, które nie radzą sobie psychicznie z kryzysem, wywołanym przez pandemię koronawirusa.

- Trudności, z jakimi musimy się mierzyć, to poczucie niepewności, strachu. Różnego rodzaju lęki, a nawet ataki paniki. Dodatkowo, jeśli zmagamy się z jakimiś zaburzeniami, to właśnie w czasach kryzysu mogą one przybierać na sile - wyjaśnia dr Agata Rudnik, koordynatorka programu.

POMOC BEZPŁATNA

Bezpłatnego wsparcia psychologicznego on-line udzielają pracownicy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, doktoranci i studenci. Pracują w mniejszych grupach i pomagają nie tylko mieszkańcom regionu, ale również osobom z innych części Polski.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Gdańskiego. Można również napisać bezpośrednio do dr Agaty Rudnik. Adres e-mail: agata.rudnik@ug.edu.pl. Kontakt za pośrednictwem Skype: agata.rudnik7.

Z inicjatywy studentów powstał również program wsparcia dla rówieśników, którzy studiują na Uniwersytecie Gdańskim w ramach wymiany międzynarodowej i nie mogą wrócić do domu.

 

Ewelina Potocka/tgr