Wiadomości
6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem wykryto w woj. Pomorskim (Fot. Maciej Naskręt/Radio Gdańsk)

wtorek,

17 marca 2020

09:02

Zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. Na Pomorzu wykryto 6 nowych przypadków zakażenia

Piąta osoba zakażona koronawirusem nie żyje. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Wykryto 28 nowych przypadków zakażenia, sześć to osoby z województwa pomorskiego.

Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej nowych przypadków wykryto w województwie kujawsko-pomorskim. Siedem testów z tego województwa dało wynik pozytywny.

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące" - poinformowało Ministerstwo.

6 NOWYCH PRZYPADKÓW W WOJ. POMORSKIM

W województwie pomorskim wykryto sześć nowych przypadków. Jeden to 78-letni mężczyzna, który w stanie średnim trafił do szpitala. Pozostałe osoby to 3 kobiety i 2 mężczyźni w wieku od 28 do 37 lat. Ich stan jest dobry - będą leczyć się w domu. Wszystkie osoby miały wcześniej kontakt z kobietami, u których koronawirusa zdiagnozowano wcześniej. To m.in. członkowie rodzin, najbliżsi i znajomi zakażonych kobiet - trzy kobiety i trzech mężczyzn. W sumie na Pomorzu mamy 8 przypadków zarażenia koronawirusem.

Po trzy nowe przypadki wykryto w województwach: mazowieckim, lubelskim i śląskim, po dwa w małopolskim i warmińsko-mazurskim, a po jednym w opolskim i zachodniopomorskim.

W sumie w Polsce wykryto 205 przypadków zakażenia koronawirusem.

 
Grzegorz Armatowski/tkob