Wiadomości
IKM zachęca do składania ofert pomocy osobom starszym (Fot. Pixabay)

wtorek,

17 marca 2020

08:28

Gotowe ogłoszenia z ofertą pomocy osobom starszym i schorowanym. Wydrukuj i pomóż sąsiadowi

W internecie pojawia się coraz więcej ofert pomocy osobom starszym i chorym. Warto je składać także w bardziej tradycyjny sposób. - Przygotowaliśmy ogłoszenia, które można wydrukować i wywiesić na swojej klatce schodowej - mówi Marta Bańka z IKM w Gdańsku.
Osoby starsze i chore potrzebują teraz pomocy w różnych, codziennych czynnościach. – Można zaproponować zrobienie zakupów, wyjście z psem na spacer, odebranie poczty czy chociażby wyrzucenie śmieci – mówi Marta Bańka i dodaje – Przygotowaliśmy trzy wzory ogłoszeń. Jeden z nich jest otwarty i każdy może wpisać tam swoją propozycję pomocy seniorom.

WYDRUKUJ I WYPEŁNIJ

Ogłoszenia są gotowe. Na każdym jest miejsce by wpisać swój numer telefonu bądź numer swojego mieszkania. Trzeba je jedynie wydrukować, wypełnić i wywiesić na klatce schodowej. – Chcemy pomóc w skoordynowaniu pomocy tym najbardziej narażonym na zakażenia koronawirusem: osobom starszym i schorowanym – dodaje Bańka. Wzory kartek można pobrać TUTAJ. Jak informuje IKM „pliki pdf są przygotowane do łatwego wydruku na domowej drukarce i nie wymagają kolorowego tuszu”.

Alicja Samolewicz-Jeglicka/tkob