Wiadomości
Szybka Kolej Miejska od czwartku ograniczy kursowanie pociągów na trasie między Gdańskiem a Gdynią (Fot. Pixabay)

poniedziałek,

16 marca 2020

16:33

Pociągi prawie bez pasażerów. Mniej kursów na liniach SKM, PKM i Przewozów Regionalnych

Szybka Kolej Miejska od czwartku ograniczy kursowanie pociągów na trasie między Gdańskiem a Gdynią. W godzinach szczytu pociągi pojadą co 15, a nie jak dotąd co 7,5 minuty. Zmiany będą obowiązywały na trasie między przystankami Gdańsk Śródmieście i Gdynia Chylonia.

Jak informują kolejarze, ograniczenia będą dotyczyły także pociągów nocnych i kilkunastu połączeń na linii PKM.Na liniach regionalnych zawieszone będą połączenia autobusowe z Dziemian Kaszubskich do Chojnic oraz autobusy kolejowej komunikacji uzupełniającej: Władysławowo - Reda.

Jak mówi Michał Piotrowski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego - na wniosek samorządu pasażerowie korzystający z pociągów Polregio oraz SKM, którzy zamierzają zrezygnować z przejazdów koleją, mogą zwrócić zakupione bilety okresowe (tygodniowe, miesięczne lub kwartalne). Co ważne, przy zwrocie nie będzie potrącana kwota odstępnego. Ta zasada dotyczy biletów okresowych, które zostały kupione nie później niż 13 marca 2020 r. Zmiany będą obowiązywały do 27 marca. Podobne ograniczenia od 19 marca wprowadzą przewoźnicy miejscy w Gdańsku, Gdyni i Wejherowie. Komunikacja będzie tam kursowała według sobotnich rozkładów.

 
 
POSŁUCHAJ MATERIAŁU:
 
Sebastian Kwiatkowski/aż