Wiadomości
Osoby, które rozpoznają podejrzanych proszone są o kontakt z komendą w Starogardzie Gdańskim lub pod alarmowy numer 112 (Fot. Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim/YouTube)

poniedziałek,

16 marca 2020

19:12

Najpierw udają wiernych, a potem okradają kościelne skarbonki. Policja zatrzymała podejrzanych

Podejrzani o okradanie skarbonek w kościołach w powiecie starogardzkim zatrzymani. To 19-letni mieszkaniec Olsztyna i 22-latek z powiatu starogardzkiego. Obaj wpadli w pociągu, na dworcu kolejowym w Starogardzie Gdańskim. Wiedzieli, że szuka ich policja, dlatego próbowali uciec z miasta.

Podejrzani trafili do policyjnej celi. Policja ustala ile włamań mają na swoim koncie. Od początku marca skarbonki okradziono w 4 kościołach w powiecie starogardzkim. Złodzieje wyłamywali drzwiczki i wyciągali głównie banknoty, które wrzucili wierni. W jednej ze świątyń złodziei nagrał monitoring.

SZYBKA REAKCJA

Policja opublikowała film z prośbą o pomoc w ujęciu sprawców. - Do komendy wpłynęło mnóstwo sygnałów od świadków i dzięki tym informacjom udało się błyskawicznie zatrzymać podejrzanych - powiedział Marcin Kunka z policji w Starogardzie Gdańskim.

Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia. Podejrzani prawdopodobnie we wtorek usłyszą zarzuty.


Grzegorz Armatowski/pb/pOr