Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

środa,

04 marca 2020

18:46

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, kampania prezydencka oraz sprawa dzikich lokatorów w SOS Reporterzy [CZWARTEK W RADIU GDAŃSK]

O 8:30 Gość Dnia w Radiu Gdańsk. Tym razem będzie nim prof. Henryk Ćwikliński, szef katedry polityki gospodarczej Uniwersytetu Gdańskiego. Artur Kiełbasiński porozmawia z nim o wpływie koronawirusa na naszą gospodarkę i wykryciu pierwszego przypadku tej choroby w Polsce.
Zaraz potem Komentarze Radia Gdańsk, które poprowadzi Olga Zielińska. Tematem będzie kampania prezydencka Andrzeja Dudy, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia. Które z PR-owych działań odnoszą zamierzony skutek, a które wręcz przeciwnie? Do czego zdolni są kandydaci? Gośćmi Olgi Zielińskiej będą Robert Kwiatek, fotoreporter i działacz dawnej opozycji, oraz Michał Pacześniak z TVP Gdańsk.
W audycji Ludzie i Pieniądze gośćmi Iwony Wysockiej będą Jerzy Czuczman, prezes Polskiego Forum Technologii Morskich, i Marek Krzykowski, menadżer AK Construction, były prezes International Paper. Jak koronawirus może zmienić świat? Zniknie gotówka, a targi będą organizowane online w internecie? Zajęcia szkolne przez internet? Francuzi wprowadzają ceny reglamentowane na środki odkażające, a Allegro blokuje oferty maseczek po spekulacyjnych cenach. O tym, ale nie tylko, będzie można posłuchać o godzinie 9:30.
Chwilę po 11 zapraszamy na audycję Bądź zdrów, którą poprowadzi Joanna Matuszewska. Jej gościem będzie prof. dr hab. Jan Zaucha, kierownik Kliniki Hematologii GUMed. Tematem rozmowy będzie białaczka. Czy każdy pacjent potrzebuje przeszczepu szpiku? 
O 13:20 Autocooltura. Sebastian Kwiatkowski, Magda Manasterska i Ewelina Potocka zapraszają serdecznie wszystkich miłośników oraz miłośniczki motoryzacji.

W Wiadomościach Regionalnych przyjrzymy się informacjom z Żuław oraz Elbląga. Początek serwisu o 14:30. 
Serdecznie zapraszamy o 17:10 na audycję SOS Reporterzy. Jak pozbyć się dzikiego lokatora z własnego mieszkania?  Poznamy historię pana Andrzeja, z którym rozmawiał Grzegorz Armatowski. 73-latek - kierując się dobrym sercem - wynajął mieszkanie młodemu mężczyźnie. Ten do lokalu wprowadził swoją partnerkę. Chwilę potem, gdy na świat przyszło dziecko, para się rozeszła, a w mieszkaniu została kobieta, która umowy najmu nie ma. Pojawia się spory problem, bo dzika lokatorka nawet nie myśli o wyprowadzce...

Następnie program Mamo, tato ratuj! Co robić w sytuacji, kiedy nastolatek zaczyna biznes już w szkole. Jak może go wspierać rodzic? Gośćmi będą uczniowie VI LO w Gdyni, którzy opracowali aplikację dot. spóźnień komunikacji miejskiej - w ramach projektu "Zwolnieni z teorii". Początek o 18:10.

 

RG

_