Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt)

poniedziałek,

24 lutego 2020

12:24

Wystawiono księgę kondolencyjną dla zmarłego radnego Dawida Krupeja. "Będziemy go pamiętać jako wesołego, energicznego człowieka"

- Odszedł od nas pracowity i energiczny człowiek. Był oddany miastu, a zwłaszcza jego kulturze - tak zmarłego w piątek Dawida Krupeja wspominają władze Gdańska i radni. Przed południem wpisali się do księgi kondolencyjnej, którą wystawiono w siedzibie rady miasta. To była pierwsza kadencja Dawida Krupeja. Był członkiem klubu Prawa i Sprawiedliwości.

- Dzisiaj jeszcze ta wiadomość do nas nie dotarła, nie możemy się z tym pogodzić - podkreśla Kazimierz Koralewski, przewodniczący klubu radnych PiS. - Będziemy go pamiętać jako wesołego, energicznego człowieka - dodał.

SMUTEK I WDZIĘCZNOŚĆ

W księdze kondolencyjnej napisałem o takich emocjach jak smutek, niedowierzanie, szok, ale też wdzięczność. Wdzięczność za to, że wspólnie rozmawialiśmy o Gdańsku, szukaliśmy dobra mieszkańców. To była zawsze rozmowa na poziomie, w odpowiednich ramach dyskusji publicznej - dodaje Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie pogrzeb Dawida Krupeja. Księga kondolencyjna będzie wystawiona do piątku, a wpisywać się do niej można w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

KIM BYŁ DAWID KRUPEJ

Dawid Krupej był Radnym Miasta Gdańska z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, członkiem Komisji ds. Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Kultury i Promocji Rady Miasta Gdańska, a także asystentem poselskim wiceministra Jarosława Sellina. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku na kierunku śpiew solowy. Miał 29 lat.

Maciej Naskręt