Wiadomości
Oferty można składać zarówno na część, jak i całość gruntów i budynków (Fot. Wikimedia Commons/Nikodem Nijaki)

poniedziałek,

17 lutego 2020

17:41

Stocznia Wojenna chce wydzierżawić lub sprzedać część terenów. Termin składania ofert mija 13 marca

PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni chce oddać w długoterminową dzierżawę lub sprzedać niespełna siedem hektarów tzw. terenów wschodnich zakładu z dostępem do wody. Oferty można składać do 13 marca.

O publikacji ogłoszenia, dotyczącego możliwości zagospodarowania części terenów PGZ Stoczni Wojennej, poinformowała w poniedziałek główna specjalistka ds. marketingu i promocji firmy Monika Domagała.

Ogłoszenie dotyczy gruntów przy ul. Śmidowicza 48 z bezpośrednim dostępem do basenu IX w obszarze morskiego portu Gdynia. Znajdują się tam m.in. budynki biurowe, hale magazynowe i produkcyjne oraz drogi i infrastruktura energetyczna.

GRUNTY PRZYLEGAJĄCE

- Całość oferowanego terenu to niespełna siedem hektarów, na którym można zorganizować działalność produkcyjną, portową, ale także polegającą na wynajmie powierzchni biurowych. W zależności od przedstawionej przez oferenta koncepcji istnieje możliwość zagospodarowania gruntów przylegających, jak również zalądowienie działek wodnych - wskazała Domagała.

Oferty można składać zarówno na część, jak i całość gruntów i budynków. Nie ma także preferowanego trybu objęcia tych nieruchomości przez oferenta - dopuszczono sprzedaż i długoterminową dzierżawę. Termin składania ofert mija 13 marca.

MNIEJSZY TEREN - WIĘKSZA MOC PRODUKCYJNA

Prezes zarządu PGZ Stocznia Wojenna Konrad Konefał podkreślił, że po planowanym zmniejszeniu obszaru działalności i wykonanych dzięki temu inwestycjach, gdyński zakład będzie gotowy do realizacji kluczowych programów modernizacji Marynarki Wojennej.

- Analizy wykonane przez nasze biuro projektowo–technologiczne pokazują wyraźnie, że na mniejszym terenie moglibyśmy uzyskać nawet siedem razy większą moc produkcyjną niż obecnie wykorzystywana, co prawdopodobnie znacznie przewyższa zapotrzebowanie rynkowe. Biorąc pod uwagę dostępne miejsce możemy realizować na różnych etapach budowę nawet trzech okrętów klasy fregata - nadmienił prezes zarządu PGZ Stocznia Wojenna.

MARYNARKA WOJENNA RP

Stocznia Wojenna powstała w 2017 roku. Jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Swoją działalność operacyjną rozpoczęła w styczniu 2018 r. po przejęciu majątku Stoczni Marynarki Wojennej (SMW), która począwszy od 1922 r. związana była z Marynarką Wojenną RP. Od 2011 r. SMW była w stanie upadłości.


 PAP/pb