Wiadomości
(Fot. Radio Gdańsk)

poniedziałek,

17 lutego 2020

18:05

Sytuacja w placówkach służby zdrowia, finansowanie onkologii w Polsce oraz powracający temat chojnickiego hospicjum [WTOREK W RADIU GDAŃSK]

O godzinie 8:30 zapraszamy na Gościa dnia w Radiu Gdańsk. Będzie nim Jerzy Barzowski – przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Pomorskiego, członek Komisji Zdrowia Polityki Społecznej i Rodziny. Wraz z Piotrem Kubiakiem porozmawia na temat tragedii w hospicjum w Chojnicach oraz o sytuacji w placówkach służby zdrowia, podległych samorządowi wojewódzkiemu.Gośćmi Komentarzy Radia Gdańsk będą Małgorzata Puternicka, blogerka i publicystka oraz Piotr Filipczyk, wpolityce.pl i stefczyk.info. Tematem rozmowy będą zbliżające się wielkimi krokami wybory prezydenckie oraz kwestia finansowania onkologii w Polsce. Zapraszamy już o godzinie 9:00 na audycję prowadzoną przez Jarosława Popka.O godzinie 9:30 Ludzie i pieniądze. W audycji prowadzonej przez Iwonę Wysocką, udział wezmą Tomasz Limon, prezes Pracodawców Pomorza oraz Stanisław Szultka, ekonomista z Uniwersytetu Gdańskiego. Porozmawiamy między innymi o inflacji i rozdmuchanych cenach mieszkań – czy to już bańka? Jednym z tematów będą także marzenia przedsiębiorców o sukcesorach.O 11:05 zapraszamy do wysłuchania audycji o naszych czworonożnych przyjaciołach. Psie porady poprowadzą Hanna Wilczyńska-Toczko i Agnieszka Kępka, międzynarodowy sędzia kynologiczny, behawiorystka.O godzinie 12:30 audycja Iwony Wysockiej - Dobrze mieszkaj. Będzie to ciąg dalszy rozmowy o domach prefabrykowanych. W styczniu mówiliśmy, jak wygląda cykl produkcyjny i ile trwa budowa i montaż. We wtorek będzie o użytkowaniu takiego domu i oszczędnościach.

- Prefabrykowany dom drewniany - to zdecydowanie budownictwo zdrowe, które posłuży na lata. Możemy być pewni, że ten rodzaj budownictwa jest w polskim klimacie odporny na wiatr, domy też dobrze radzą sobie w przypadku w przypadku pojawienia się ognia - mówi Tomasz Balcerowski, prezes Ekoinbudu.We wtorek o 13:00 w Więcej serca i mniej barier temat jak zwykle mocno społeczny. Rozmowa będzie dotyczyć rent i udogodnień dla osób z niepełnosprawnością. Audycję poprowadzi Joanna Matuszewska, która będzie dyskutować ze specjalistami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

_