Wiadomości
2,6 mln zł trafi do powiatu tczewskiego, a pieniądze przeznaczone zostaną na działania związane z powrotem osób wykluczonych na rynek pracy (Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel)

piątek,

14 lutego 2020

18:44

Święto Europejskiego Funduszu Społecznego na Pomorzu. Tysięczna umowa podpisana, miliony rozdane

Podpisano 7 umów w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego. 2,6 mln zł trafi do powiatu tczewskiego, zostało jeszcze około 500 mln złotych do dyspozycji. W projektach finansowanych przez EFS uczestniczyło do tej pory ponad 336 tys. osób.


W urzędzie marszałkowskim w Gdańsku podpisano w piątek 7 umów w ramach dofinansowania w  związku z EFS na lata 2014-2020, w tym tę tysięczną. 2,6 mln zł trafi do powiatu tczewskiego, a pieniądze przeznaczone zostaną na działania związane z powrotem osób wykluczonych na rynek pracy. Ale od momentu, kiedy program wystartował, udało się zrobić w regionie dużo więcej.

Pieniądze z EFS-u trafiają do bezrobotnych, osób z niepełnosprawnościami i tych bez zatrudnienia. Powstają dzięki nim przedszkola czy centra integracji społecznej.

500 MLN DO ROZDANIA


- Wydaliśmy do tej pory ¾ środków, zostaje jeszcze około 500 mln złotych do dyspozycji. Mamy w planie ogłoszenie kolejnych konkursów, które są związane z usługami społecznymi. Chcemy ponownie wspierać edukację przedszkolną, działania związane z opieką nad dziećmi do lat 3, czyli opiekę żłobkowa – mówi Marcin Fuchs, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w urzędzie marszałkowskim w Gdańsku.

W projektach współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego uczestniczyło do tej pory ponad 336 tys. osób - w tym 43 tys. osób bezrobotnych, 215 tys. osób biernych zawodowo oraz 78 tys. osób pracujących.

 

Aleksandra Nietopiel/ak