Wiadomości
Podczas wygłaszania mowy prezydent Polski został wygwizdany przez grupę osób z tłumu zgromadzonego przed sceną (Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

piątek,

14 lutego 2020

11:49

Są zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa podczas wystąpień prezydenta w Pucku. Sprawą zajmie się prokuratura [AKTUALIZACJA]

Do gdańskiej prokuratury trafiły zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa podczas uroczystości 100-lecia Zaślubin Polski z morzem, gdzie wystąpieniu prezydenta Andrzej Dudy towarzyszyły gwizdy. Decyzję o czynnościach sprawdzających podjęła już prokuratura w Pucku, która ma zająć się sprawą.


AKTUALIZACJA GODZ. 14:40

Prokuratura w Pucku wszczęła śledztwo w sprawie znieważenia prezydenta. Do sprawy dołączono materiały z policji, między innymi nagrania wideo i notatki.

Jak potwierdziła w piątek rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, zawiadomienia od osób prywatnych, które słyszały w mediach o sytuacji w trakcie uroczystości obchodów 100-lecia Zaślubin Polski z morzem, trafiły do gdańskiej prokuratury i zostały przekazane do jednostki w Pucku w celu podjęcia decyzji.

SKANDALICZNE ZACHOWANIE

W poniedziałek Andrzej Duda wziął udział w obchodach 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem w Pucku. Podczas wygłaszania mowy prezydent Polski został wygwizdany przez grupę osób z tłumu zgromadzonego przed sceną. Skandowano m.in. hasła "marionetka i "będziesz siedział".

 

PAP/mk