Wiadomości
Cały kompleks edukacyjny będzie gotowy za nieco ponad rok (Fot. Centrum Edukacji Przyrodniczej)

piątek,

14 lutego 2020

14:30

Będzie to największy tego typu obiekt na Pomorzu. Koło Chojnic powstaje Centrum Edukacji Przyrodniczej [WIADOMOŚCI REGIONALNE]

W Chocińskim Młynie koło Chojnic powstaje Centrum Edukacji Przyrodniczej. Na obszarze 9. hektarów budowane jest mini zoo, muzeum przyrodnicze, centrum szkoleniowe, a nawet baza noclegowa. Część obiektów już działa.

Pomysłodawcą utworzenia takiego centrum był Janusz Kochanowski, dyrektor Parku Narodowego Bory Tucholskie. Jak mówi, koncepcja zrodziła się jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Nigdy jednak nie było pieniędzy na jej realizację. Teraz, gdy środki udało się pozyskać, marzenia leśników spełniają się. Teren, na którym powstają obiekty, zmienia się z dnia na dzień.

MIEJSCE NA ZIELONĄ SZKOŁĘ I ZAJĘCIA JEDNODNIOWE

- Zaczęliśmy od zielonej szkoły. Wybudowaliśmy ten budynek, możemy przyjmować grupy młodzieżowe. Tu się odbywają, oczywiście oprócz zielonych szkół, zajęcia jednodniowe dla miejscowej młodzieży. Jak skończyliśmy zieloną szkołę, to zaczęliśmy budować zagrodę pokazową dla zwierząt – mówi Kochanowski.

Cały kompleks edukacyjny będzie gotowy za nieco ponad rok. Oficjalnie zostanie on otwarty na 25-lecie Parku Narodowego Bory Tucholskie. Część obiektów jednak jest już udostępniona dla zwiedzających.

Centrum Edukacji Przyrodniczej położone jest 2 kilometry od trasy Chojnice – Bytów w małej miejscowości Chociński Młyn koło Swornegaci.

 

Dariusz Kępa/mim