Wiadomości
Czwartkowa konferencja Odpowiedzialnego Gdańska. (Fot. Radio Gdańsk/Maciej Naskręt)

czwartek,

13 lutego 2020

20:28

Będzie dyskusja z władzami Gdańska nad programem Zdrovve Love. Marek Skiba: "Presja ma sens"

Dojdzie do spotkania Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk z władzami miasta. Omówione zostaną wtedy kwestie, związane z programem edukacji seksualnej pod nazwą ZdrovveLove. Jego elementy budziły kontrowersje wśród części rodziców. - To dobry krok władz miasta w stronę debaty - mówi Marek Skiba, prezes Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk.


Marek Skiba o potrzebie dyskusji na temat "Zdrovve Love": "Są marne szanse na to, żeby do tej debaty doszło" Członkowie Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk od wielu miesięcy domagają się deb...

Czytaj więcej: Marek Skiba o potrzebie dyskusji na temat "Zdrovve Love": "Są marne szanse na to, żeby do tej...

Miejski program edukacji seksualnej Zdrovve Love wprowadzony został w 2018 roku w Gdańsku. Porusza miedzy innymi tematy antykoncepcji, nowoczesnego modelu rodziny czy kontaktów seksualnych. Działa w kilku gdańskich szkołach. Od samego początku budzi olbrzymie kontrowersje. Stworzona jeszcze za prezydentury Pawła Adamowicza broszura uznana jest za deprawującą i szerzącą groźną ideologię gender.

BĘDZIE SPOTKANIE

Przeciwko programowi od dwóch tygodni protestowali członkowie Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk. Po mieście jeździł mobil, ostrzegający gdańszczan przed edukacją seksualną. Ponadto rozdawano ulotki. Działania były podyktowane faktem, iż miasto nie odpowiadało na wezwania do debaty nad broszurą.

- Presja ma sens. Jesteśmy umówieni z wiceprezydentem Gdańska na najbliższą środę na godz. 15:30 w jego gabinecie - oznajmił Marek Skiba, prezes Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk.

Wcześniej Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska, przekonywał, że do spotkania dojdzie, jeśli znany będzie jego plan i przebieg. - Cały czas proszę Marka Skibę o przedstawienie tego, o czym mówimy, co będzie treścią tej debaty i jak będzie ona wyglądała. Bez tego nie możemy podjąć decyzji - mówił Kowalczuk.

MODLITWA PRZED SPOTKANIEM

Przed samym spotkaniem, przed gmachem urzędu miasta, członkowie Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk będą się modlić. - Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia - mówi Skiba.

Członkowie Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk zapraszają wszystkich chętnych na godzinę 15:00 na ul. Nowe Ogrody.


Maciej Naskręt

_