Wiadomości
Po dwóch latach przerwy, w konkursie ponownie mogą brać udział nie tylko studenci (Fot. materiały prasowe)

czwartek,

13 lutego 2020

18:08

100 tysięcy złotych na realizację pomysłów. Wyłoniono laureatów tegorocznej edycji konkursu "Gdyński Biznesplan"

Turystyka, handel i usługi to branże, w których gdynianie widzą największą szansę na odniesienie sukcesu w biznesie. Mniejsze niż w poprzednich latach jest natomiast zainteresowanie branżą ICT. Do tegorocznej edycji konkursu "Gdyński Biznesplan" zgłosiło się ponad 400 początkujących przedsiębiorców. To prawie dwa razy więcej niż przed rokiem, a wpływ na to miał powrót do kategorii open. W latach 2018 i 2019 w konkursie startować mogli jedynie studenci.

- Tegoroczne zainteresowanie konkursem tylko potwierdziło, że otwarcie konkursu na wszystkich było właściwą decyzją - mówi Beata Grzegorska z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. - Przy okazji też zauważalna jest zmiana preferencji. Najbardziej popularne okazały się turystyka i rekreacja, design i projektowanie, a także edukacja oraz gastronomia. Nie brakuje też propozycji z branży reklamowej czy medycznej. Widać natomiast spadek zainteresowania branżą ITC - dodaje Beata Grzegorska.

BIZNESPLANY

Teraz uczestnicy konkursu mają czas do końca marca na przygotowanie profesjonalnych biznesplanów. Na specjalnych szkoleniach pomogą im w tym specjaliści. Laureatów poznamy podczas gali finałowej, którą zaplanowano na początku czerwca. Zwycięzca otrzyma 30 tys. złotych oraz pakiet nagród ułatwiających start w biznesie.


Marcin Kamiński/pb