Wiadomości
Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni ostrzega przed możliwym przekroczeniem stanów ostrzegawczych wód na rzekach przymorza (Fot. Pixabay)

czwartek,

13 lutego 2020

15:29

IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia. Możliwe przekroczenie stanów ostrzegawczych wód

Na rzekach przymorza do piątku spodziewane są wahania poziomów wody. W zlewni rzeki Słupi, Łeby oraz Redy możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych - podał w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni ostrzega przed możliwym przekroczeniem stanów ostrzegawczych wód na rzekach przymorza. Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dotyczy zlewni rzek znajdujących się między Słupią a Redą (z wyjątkiem zlewni Łupawy).


"W związku ze spływem wód opadowych prognozuje się przekroczenie stanów ostrzegawczych w zlewni Słupi. W zlewni rzeki Łeby i Redy również będą się utrzymywać niewielkie przekroczenia stanów ostrzegawczych" - napisano w komunikacie.

ZALECANA OSTROŻNOŚĆ

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 procent. Alert obowiązuje do piątku, 14 lutego, do godziny 22.00.

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia oznacza, że stany wody - obserwowane lub prognozowane - układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, ale poniżej stanów alarmowych. Synoptycy zalecają ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

 

PAP