Wiadomości
(Fot. Policja)

czwartek,

13 lutego 2020

07:36

Uciekał przed policją kradzionym samochodem. Pościg ulicami Kościerzyny [FILM]

Policyjny pościg za kradzionym samochodem w Kościerzynie. Drogówka zatrzymała dwie osoby podejrzane o kradzież samochodu z jednej z gdyńskich wypożyczalni. Kierowca był pod wpływem narkotyków.
Dyżurny z komendy w Kościerzynie dostał informacje, że w kierunku miasta jedzie skradzione renault clio. Od razu powiadomił wszystkie patrole w terenie. Chwilę później w Kaliskach na krajowej 20 drogówka zauważyła poszukiwany samochód. Kierowca nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać.

KIEROWCA POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW

Auto jechało z dużą prędkością i wyprzedzało w miejscu niedozwolonym. Na gruntowej drodze, na osiedlu Plebanka ścigane auto wypadło z drogi. Wówczas policjanci błyskawicznie obezwładnili kierowcę o pasażera. Kierowcą był 20-latek z powiatu wejherowskiego, a pasażerem 19-latek z Gdyni. Obaj zostali zatrzymani. Okazało się, że kierujący autem był pod wpływem amfetaminy. Obaj podejrzani usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem do auta, za co grozi 10 lat więzienia. Kierowca dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz prowadzenie samochodu po narkotykach.

 

 Grzegorz Armatowski/mar