Wiadomości
Najsilniejsze porywy wiatru dochodzą do 90 kilometrów na godzinę (fot. Anna Rezulak / KFP)

środa,

12 lutego 2020

19:46

IMGW ostrzega mieszkańców wybrzeża i Pomorza. "Najsilniej wieje na północy Polski"

Silny wiatr nadal może zagrażać północy i zachodowi Polski - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W województwach pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i lubuskim obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem także w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego.

- Najsilniej wieje na północy Polski - mówi Jakub Gawron, dyżurny synoptyk IMGW. - Należy się mieć na baczności, ponieważ te porywy wiatru mogą być niebezpieczne - dodał.

Najsilniejsze porywy wiatru dochodzą do 90 kilometrów na godzinę. Na zachodzie i częściowo na południu Polski porywy wiatru sięgają do 70 kilometrów na godzinę. 

OSTRZEŻENIE DLA MIESZKAŃCÓW

IMGW ostrzega mieszkańców wybrzeża, województwa pomorskiego przed wezbraniami, które mogą doprowadzić do przekroczenia stanów alarmowych. Ponadto na terenie całego kraju występują przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej. Jest pochmurno, częściowe przejaśnienia występują jedynie na południu.

Od jutra pogoda ma się poprawić, jednak w niedzielę spodziewane jest kolejne załamanie pogody - opady oraz silny wiatr.
 
IAR/ak